Mám křídla

S rodiči z Vídně do Bangkoku, kam vůbec nechtěli.

Únor 2019 a naše první výprava s rodiči a dítětem se stala realitou. Jelikož jsem v Bangkoku byla již několikrát, chtěla jsem tento zážitek dopřát i rodičům. Ti z návštěvy takového města nebyli vůbec nadšení, tchán dokonce říkal, že tam bude trpět, že tyhle velkoměsta nesnáší, že tam není nic pěkného a že by to klidně vynechal. Dostala jsem strach, jak se jim tam bude líbit a jestli to opravdu bude tak strašné, jak si představují a pak mě budou nenávidět, protože jsem jim zkazila dovolenou…

No nic, dva dny v Bangkoku před námi. Vyrážíme.

Zvolili jsme noční let se společností EVA Air, o které jsem dosud neslyšela. Na Pelikan.cz měli zrovna skvělou cenu, kolem 14 tisíc, tak jsem neváhala a s ohledem na malé dítě letenky koupila. O letu pak taky napíšeme.

Rodiče byli na letišti jak v Jiříkově vidění, tchánovci letěli vůbec poprvé. Tchán se bál, co tam celou dobu v letadle bude dělat, že neusne, že se zblázní z tak dlouhého letu, který měl trva cca 11 hodin. Rodiče se báli, že budou oteklí, že jim praskne cévka, ucpe se krev, dostanou revma a z klimatice bacili… Přežili 🙂

Batůžkáři na letišti
Batůžkáři na letišti

Zadání znělo jasne: batoh a max 7 kg. Tchýně měla dokonce jenom 4 kg, můj batoh čítal počítač, takže jsem měla něco přes 8 kg, ale slečna na přepážce to neřešila.

EVA air překvapily. Čekala jsem, že v letadle bude obvyklých 17 stupňů a že zmrzneme, nakonec jsem se celý let potila. Jídlo skvělé, gin a tonic taky, akorát bez okurky a citronku (to takové Hainan Airlines nebo China Eastern měli :))

V rámci pohodlí jsme i malému koupili samostatnou letenku, ačkoliv do 2 let by neměl nárok na svou sedačku a seděl by celou cestu nám na klíně. To je zcela nereálná představa 🙂 Koupiil jsme na aliexpresu nafukovací kostku, tzv. footrest, který vyplnil díru mezi sedadly a měli jsme tak velký prostor pro spaní.

Vyrobili jsme si ložnici

Noční let byl skvělá volba, synek spinkal celou dobu a my jsme měli čas si taky na chvíli zdřímnout nebo se dívat na filmy. Dost často jsem kontrolovala, jestli má letadlo obě křídla a nic mu nechybí:)

Jsme v Bangkoku!
Jsme v Bangkoku!

První dojmy rodičů z Bankgkoku?

 • Ježiš, tady je vedro?
 • To je smrad, co to je?
 • Už jsem zpocený.
 • Vidíš ty kabely?
 • Jééé, tuktuk.

Koupili jsme lístky na MHD a vyrazili do hotelu Urbana Sathorn. Nebyl to klasický hotel s malými pokojíčky, ale s velkými apartmány připravenými pro dlouhodobé pobyty. Měli jsme tam plně vybavenou kuchyň, pračku, obývák nebo kancelář. To jsme sice nepotřebovali, ale ocenili jsme velký prostor. Když jsem hotel vybírala, potřebovala jsem, aby:

 • nebyl drahý
 • měl nekonečný bazén
 • byl vysoký
 • byl dobře dostupný
 • byl prostorný
 • měl skvělou snídani
 • a hlavně, aby si rodiče sedli na prdel!

Pročítala jsem miliony recenzí a hledala a hledala, ale vždy padla volba na tento hotel. Cena vycházela asi na 2000,- za noc, což mi přišlo jako velmi slušná za to, co hotel nabízí.

Urbana Sathorn

Bazén rozhodl :)
Bazén rozhodl 🙂

V Bangkoku obecně vládne vlhko, smog a smrádek. Nezklamal nás ani tentokrát, místní pachy jsme inhalovali plnými doušky, ochutnávali jsme jídlo z ulice (Endiaron, immodium a černé uhlí jsme nosili s sebou) a vstřebávali jsme dojmy z místní dopravy, elektrických drátů a organizovaného chaosu.

Jeli jsme lodí ke stojícímu Buddhovi, který není tak turisticky exponovaný. Byl tam relativně klid a tak jsme mohli chvíli rozjímat.

Stojící Buddha

Celou dobu jsme měli synka v nosítku, usnul kdykoliv chtěl nebo chodil po svých, když si řekl. Myslím, že naše celodenní chození po Bangkoku zvládl výborně. Zvolili jsme klidnější tempo, abychom neuhnali ani naše rodiče, aby to s námi přežili 🙂

Lodí jsme vyrazili do další zastávky, a to do chrámu WAT PHO, kde se nachází nejdelší ležící Buddha. To jsme museli vidět (opět) 🙂

Chrám Wat Pho
Chrám Wat Pho
Osvěžení u zastávky MHD pod vodní tryskou
Osvěžení u zastávky MHD pod vodní tryskou

 

Seznamovačka s místními

Rodiče byli z celkového fungování lodní přepravy úplně v šoku. Chvílemi měli pocit, že jsou jak zvířata, co jdou na porážku. Ono to tam funguje dost rychle, hlasitě, na vše máte pár vteřin. Loď přistaví, “průvodčí” křičí a píská na píšťalku, ať to zrychlíte, a šup šup než se rozkoukáte, loď odplouvá. Pak průvodčí chodí mezi vámi a vybírá jízdné, což bylo asi 10,-. Chvílemi jsme se museli smát. Tohle se zkrátka nedá ani dobře popsat, člověk si připadá opravdu jako dobytek, kterého nahání zpět do salaše, ale i to nám zážitek nezkazilo, naopak na to s úsvěvem a fascinací vzpomínáme.

Nezastavujem, máme zpoždění
Fotilo se všechno a všude
Fotilo se všechno a všude

Na jídlo jsme se zastavili u řeky. Měla jsem strach, co dát malému, aby v tom nebylo kilo chilli. Vybrala jsem omeletu a zeleninu, zbytek si dal neidentifikované polévky s chilli. Pobavila nás situace, kdy do stejné restaurace přišla paní z obsluhy u KFC, dala si místní jídlo a nandala si tam 3 lžíce toho jejich chilli. Čekali jsme, kdy se začne dusit, ale další lžíci si přidala. To nám spadla brada, nám by to ustřelilo hlavu. Jejich práh toho, co je “spajsy”, je úplně jinde, než ten náš.

Nemohli jsme vynechat večerní návštěvu vyhlášeného tržistě Patpong, kde si můžete koupit jak slečnu (falešnou), tak i kabelku Prada (falešnou) nebo Rolexky (falešné). Jenom to jídlo bylo jako vždy, opravdové.

Z čeho byli rodiče v dalším šoku, byla Čínská čtvrť. Tam už se nedá snad vůbec projít, natož projet. Prodíráte se davem lidí, každý něco křičí, je vám vedro, jste ulepení a smradlaví, ale víte, že tam někdě v boční ulici je ta skvělá restaurace, na kterou se stojí fronty.

Byla tam.

Restaurace v Čínské čtvrti

 

Davy lidí, ale stojí to za to. Tady se ztratit nechcete 🙂
Už jen pro tu kuchyni to musíte navštívit
Už jen pro tu kuchyni to musíte navštívit

Všechno čerstvé a za cenu párku v rohlíku

Den jsme zakončili koupáním v bazénu s výhledem na osvětlené město a pořádnou pařbou v Bangkoku 🙂

Tchán svůj pobyt zhodnotil slovy: to se nedá popsat, to se musí žažít!

(jo a na svoji další návštěvu se nemůže dočkat)

…a mně nezbývá než souhlasit.

 

Noční bazén

 

Leave a Reply

Your e-mail will not be published. All required Fields are marked